140 tyś na stadionach dla Jezusa


Tysiące chrześcijan – w tym Prezydent Jair Bolsonaro – zebrało się w sobotę na trzech stadionach w Brazylii, aby zwrócić się do Jezusa i wysłać misjonarzy na cały świat.

Bolsonaro nie został zaproszony przez organizatora wydarzenia – „The Send Brazil” (tłum. jako „Wyślij Brazylię”), ale pojawił się na stadionie ponieważ chciał wziąć udział w historycznym wydarzeniu, które lokalne media opisały jako „największe chrześcijańskie wydarzenie w historii Brazylii ”.

Przywódca – prezydent Jair Bolsonaro zwany „Głosem tropików” spotkał się z gromkimi brawami, kiedy oświadczył, że wierzy w Jezusa i że Brazylia należy do Boga.

Ponad 140 000 osób wzięło udział w 12-godzinnym wydarzeniu na trzech różnych stadionach – Brasilia Nacional Stadium, Morumbi Stadium i Allianz Parque Stadium w Sao Paulo. 1,7 miliona oglądało na żywo to wydarzenie w Portugalii, a ponad 560 000 w wersji angielskojęzycznej.

Andy Byrd i Teo Hayashi, współorganizatorzy „The Send Brazil”, powiedzieli Fox News, że „niezrównana jedność” pomogła w zorganizowaniu tego ogromnego wydarzenia na trzech stadionach, na których tysiące osób podjęło decyzje o pójściu za Jezusem, zobowiązując się do postu, modlitwy, czytania Biblii i misji dla narodów i szkół. Na „The Send Brazil” zgromadziło się siedem pododdziałów wspólnie zwanych „The Send”, które po raz pierwszy wystartowały w ubiegłym roku w Orlando (USA).

„Powszechne uzdrawiania, cuda i znaki które nam towarzyszyły na wszystkich trzech stadionach był oszałamiającym przejawem Bożej mocy” – powiedział Andy Byrd, lider Youth With a Mission (Młodzież Z Misją).

„Całe to wydarzenie miało na celu wywyższenie Jezusa oraz wyposażenie następnego pokolenia do wpływu na cały świat”.

Ten Hayashi, założyciel Ruchu Dunamis (służby wśród uniwersytetów) i pastor Kościoła „Zion” w Sao Paulo, powiedzieli, że konkretne działanie pośród młodych ludzi (docieranie do kampusów uniwersyteckich i szkół średnich, a także adopcja dzieci, nastolatków i ich edukacja) miało w konsekwencji ogromny wpływ na naród.

„Bóg zapoczątkował wielki ewangeliczny kościół młodzieżowy, który z kolei zaangażował się w wykonanie wielkiego posłannictwa zleconego nam przez Jezusa by pójść i głosić ewangelię i dokonywać tych samych dzieł jakich dokonywał Jezus poza czterema ścianami Kościoła.” – powiedział Hayashi.

Wielu znanych chrześcijańskich liderów i ewangelistów jak: Francis Chan, Michael Koulianos, Todd White, Daniel Kolenda, Randy Clark, Christine Caine i wielu innych przemawiali przez cały dzień (12 godzin). Pomiędzy ich przesłaniami można było usłyszeć wielu znanych liderów muzyki uwielbiającej jak: Lindy Conant-Cofer, Jeremy Riddle, Steffany Gretzinger, Dante Bowe i innych ze Stanów Zjednoczonych. Było z nimi również kilku wybitnych przywódców chrześcijańskich z Brazylii. W sumie 180 osób było zaangażowanych w tym dniu na trzech stadionach.

Ewangelista Daniel Kolenda, którego służba oglądała ponad 80 milionów ludzi przychodzących do Chrystusa w Afryce, oświadczył: „Bóg porusza się w Brazylii!”

https://www.instagram.com/thesend/?utm_source=ig_embed

„Nie możemy zachować tej dobrej nowiny dla siebie. Upełnomocnieni duchem Bożym musimy uczynić ostatnie przykazanie Jezusa naszym pierwszym priorytetem” – Mówiła Christine Caine do młodych ludzi

Michael Koulianos, dyrektor Jesus School (szkoły Jezusa), powiedział: „Jezus kocha Brazylię i jest dziś na stadionie”.

Trzech uczestników z Sao Paulo opowiedziało Fox News o swoich doświadczeniach:

18-letni João Bevilacqua powiedział, że nie wie, czego może się spodziewać po tym wydarzeniu które trwało od 10 rano do 10 wieczorem, „ale miło było widzieć tam wszystkich razem, śpiewających, skaczących, tańczących z jednego powodu: Jezusa!”

„Najbardziej pamiętną rzeczą było dla mnie, gdy mężczyzna wstał z wózka inwalidzkiego a następnie podniósł wózek, aby wszyscy zobaczyli, że został uzdrowiony!” – opowiada Bevilacqua

23-letnia Carol Satyro powiedziała, że ​​była świadkiem, jak Duch Święty dotyka ludzi.

„Widziałem młodych ludzi, którzy opowiadali o swoich przemianach życiowych, widziałem nastolatków wstawiających się za moim krajem i widziałem tysiące ludzi zaangażowanych w czytanie Słowa Bożego, adopcję sierot, przyjmowanie studentów z uniwersytetów i życie prawdziwą ewangelią!” – Powiedziała Satyro.

22-letnia Carolina Martins powiedziała, że ​​doświadczyła „niesamowitej atmosfery”, otoczona przez tysiące ludzi, którzy powiedzieli „tak” dla działania dla potrzeb Bożego królestwa na całym świecie.

„Kościół brazylijski został wezwany do pójścia w niezwykły sposób” – powiedział Martins. „Chwała Boża była namacalna, mogliśmy doświadczyć uzdrowień i cudów, głusi znów usłyszeli, ślepi odzyskiwali zwrot, sparaliżowani znowu zaczęli chodzić! Jednym głosem oświadczyliśmy: „Oto jestem, poślij mnie!”.

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ BRAZYLII: