Andrzej Piaseczny o Bogu

Andrzej Piaseczny mówi, że każdy z nas ma w sobie „cząstkę boskości” do której on sam dotarł stosunkowo późno. Rozmowę z artystą przeprowadził m.in. „Wprost”:

„Moja wiara nie zrodziła się z żadnego wydarzenia, wypadku, z żadnego cudu ani z braku cudu. Postrzegam wiarę z pozycji maluczkich. Do pewnych rzeczy człowiek po prostu musi dorosnąć, domyśleć swoją drogę, żeby z legendy, którą głosi religia, uczynić własną wiarę” – mówi Andrzej Piaseczny

Natomiast w wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” odniósł się również do środowisk LGBT:

„W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni, organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga”

Andrzej Piaseczny wypowiadał się wielokrotnie na temat swojej wiary, oto niektóre z jego wypowiedzi:

„jeśli wierzysz prawdziwie i głęboko, to nigdy, ale to nigdy nie wstydź się, że jesteś wierzący. Ja się nie wstydzę. I bardzo szybko napisałem tę piosenkę – God Pride”

„Wolę dziękować niż prosić. Wiem, że może wiara jest pójściem na łatwiznę, bo łatwiej żyć wierząc, że istnieje superprezes, który czuwa, żeby było bezpiecznie, zdejmuje z nas trochę odpowiedzialności. Ale mając wiarę w sercu, czuję, że mam nad sobą parasol ochronny”

„Zło jest złem i czarna sukienka tego nie zmieni. Dysonans między papieżem Franciszkiem a naszymi dostojnikami bywa tak porażający, że można się z tego tylko śmiać. Jest tylko jedna mądra rada: bądźmy mądrzejsi”

Artysta zaznaczył też że ma tolerancję i zrozumienie dla tych, którzy wyznają inną wiarę.

„Uważam, że Bóg jest jeden. To człowiek wymyślił religię, a Bóg stworzył wszystko – Kościół to my”

Przedstawiamy wam poniżej piosenkę, którą napisał by podkreślić, że jest dumny z tego, że wierzy w Boga.

Dopóki tak, to tak
Póki świat ze słów coś jeszcze jest, coś wart
Dopóki ja, to ja
Znasz mnie tak jak nikt mnie inny nie chce znać